Tam Uyarlama: aeyStudio.com - Forumlar
Recep
ya arkadaşlar aranızda desinatörlük yapan varmı emprime üzerine
jijikiz
slm ben güzel sanatlar fakültesi mezunuyum.geleneksel türk el sanatlarından mezunum!eğer derdin tasarımsa sana yardımcı olabilirim desen konusunda sen bana konuyu anlat ben sana bikaç tasarım yapıyım ve geri yollayim!
GuZ
Merhaba!...Emprime ve dokuma halı alanında deneyimli desinatörüm..konu nedir?
cyclone
Makine halısı... Ve Grafik konusunda yardımcı olmayaca çalışırım..
Recep
ilgileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar ya ben empirme üzerine sorucaktım şimdi şöle anlatayım ben grafikerlik kursuna gidiyorum ama gittiğim kurs matbaa üzerine anlatıyor dersleri ama benim istediğim emprimeydi neyse şimdi freehand-photoshop-corelDraw kullanmasını biliyorum size sorum şu olucak mesela benden üç renkli bir desen verdiler bana bunu çiz ve yazıcıdan yada o şeffaf bişeyin üstüne siyah desen basılıo ya ondan çıkar dediler nası yapıcam bütün bunları nerde çizicem travmları nasıl yapıcam vs.vs nasıl olucak lütfen yardım edin çok istiyorum ben bu meslaği öğrenmeyi yada istanbul içinde olanınız varsa yanına çırak olarak gelebilirmiyim lütfen yardım
GuZ
Merhaba.sordugunuz soru-lar cok geniş kapsamlı. Bu durumda gercekten geniş bir zaman ve özen gerekiyor bunları öğrenmeniz için.Ama cok zor değil .Çünkü önemli olan teknik olarak sahip oldugunuz program bilgileri.Ben bir grafiker olarak başladım ve iki yıla yakındır desinatör ve grafikerim. Yani matbaaya yönelik öğreniyor olmanız canınızı sıkmasın.bu sizin için bir artı.maalesef bizzat yardımcı olamam ancak tavsiyede bulunabilirim..yetiştirilmek üzere yazan bir ilan görürseniz hiç kaçırmayın.zaten program bilginiz var ama grafikerlik de olsa desinatörlük de olsa giriştiğiniz işte deneyim hep gerekecek.ve başladıgınız işde muhtemelen düşük bir maaşla dirsek çürüterek işi öğreneceksiniz.kaldı ki en sağlam yolu da bu derim...
yine de kısa birer bilgi olarak.tramlı desenleri photoshopta ve film çıkışına göndermeden hemen önce/son aşama olarak tram değeri vererek gönderebilir veya özgün bir tyasarım sözkonusuysa brushlar yardımıyla efectler ve en son da yine cıkış degerlerindeki halftone değeriyle verebilirsiniz.
freehandde daha ziyade keskin hatları olan net (lab )desenleri çalışmanızı öneririm.Corel için de durum aynı.gerekirse programlar arası paslayarak da desen tamamlanabilir.daha zahmetli ama temiz bir yol.

Kolay gelsin
sorularınız olursa yine de yardımcı olmaya calışırım
derya
Merhaba..
Aslında arkadaş size görmeden verilebilecek tüm bilgileri vermiş ben dört yıldır desinatörüm.
Bu işi yapmadan sahip olmanız gereken en önemli şey sabırdır, heleki bu emprime üzerine ise gereginden çok çok daha fazla ögrenmelisiniz.
photoshop-CrellDraw-AdobeIiistrator teknik bilgiler için yardımcı olmaya çalışırım..
Bol şans.
sehirlim84
ben tarihe baktımda baya gec kalmışım galiba 2005 tarihli yazılarınız :Ç(
Bu ana içeriğin bir "lo-fi" uyarlamasıdır. Tam uyarlamayı tüm resimleri ve formatıyla görmek için lütfen tıklayın.