SePortal
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Krom Yazı Yapımı
CuteFTP
PSP - Resimleri Renklendirme
PSP - Lazer Yazı
Araç Kutusu (Toolbox)
PSP - Parlayan Yazı Yapımı
Fireworks Kısa Yollar
PSP - Paslı Zemin Yapımı
Metal Plaka Yapımı
Flash Actions Script Örnekleri

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 93 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.891
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

İlk logo Deneyimim
vedsu
Gönderim: 19.02.2005 22:26 İletiyi Alıntı Yap

Üye

arkadaşlar ben photoshop ta daha çok yeniyim siteme logo lazımdı bende ilk olarak bunu yaptım

sizlerinde eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.hangi efektleri kullanarak daha iyi logolar oluşturabilirim.
Offline vedsu at hotmail.com Sayfa başı
ALonon
Gönderim: 22.02.2005 20:10 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Ben beğendim. Tebrikler.
Offline iletisim at alonon.net Sayfa başı
gRD
Gönderim: 24.02.2005 00:53 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Eline sağlık güzel olmuş aşağıda isteğin üzerine bir kaç öneride bulundum (ki bunları yapmanada gerek yok güzel gözüküyor) ükalalık olarak algılamazsın inşallah ,sadece senin için değil bu topiği okuyan diğer photoshopa yeni başlayan arkadaşlarada bir kaç küçük ipucu diye düşündüm.

Öneriler;
1- Eğer ;
A. Küçük bir dosya açmış , dosyada yatay çizgiler meydana getirmiş, şekli define pattern etmiş, yeni bir pattern oluşturmuş ve de bu patterni edit menüsündeki fill'den pattern content'i seçip bu logo da kullanmışsan iki önerim olacak;
a. Daha ince çizgiler yapıp araları sıklaştırıp katmanın(layer) opacitiy değerini düşürebilirsin.
b. Küçük dosyada background katmanını iptal edebilirsin (ki denemişsindir) daha çok işine yarayacaktır.

B. Tool penceresinden (solda devamlı kullandığımız menü) single row marquee tool seçeneğini seçmiş üstte add to selection ikonunu tıklamış seçimleri dikey doğrultuda ekleyerek oluşturmuş ve de edit menüsünden stroke yapmışsan
A seçeneğindeki gibi ama bu sefer seçimleri sıklaştıracak şekilde arttırıp stroke değerini azaltabilirsin.. Bu arada bu seçenekte stroke menüsündeki blending alanından da A. a seçeneğine gerek kalmadan direk opacity değerini düşürebilirsin.

Yatay çizgileri ;
Yeni bir katman oluşturup edit menüsünden fill ederek katman oluşturup (ya da tool menüsünden paint bucket tool aracı ile fill ederek katman oluşturup veya farklı şekillerde katman oluşturup) tool penceresinden eraser tool aracını seçip brushes panelindeki brush tip shape seçeneğinden diameter en az 1100 (760 *800 boyutunda) , Angle = 0 (ki açıyı 90 derece yaparsan dikey oluşturursun), Rougnes = 0 olacak şekilde spacing değeri ile oynayıp değişik yatay, dikey ,açılı çizgiler oluşturabilirsin.

Ayrıca Pen tool , Line tool seçenekleri ile de düz hatlı çizgiler oluşturulabilinir.(konuya girmiyorum araştırırsan daha iyi ,bu konu biraz daha kapsamlı çünkü, ama sorulursa anlatmak görevimiz)

Aynı zamanda yatay çizgilerin bulunduğu katmanda layer mask kullanıp (layer paletinde altta add layer mask düğmesini tıklayarak oluşturulur.) Oluşturduğun maska tool penceresinden gradient toolu seçip sağa doğru solda beyaz sağda siyah olacak şekilde bir gradient efekti oluşturursan sağda öne çıkartmak istediğin (burada folders şekilleri) şekilleri daha iyi gösterebilirsin. (Biraz resimde kaybolmuşlar gibi) (Tabi bu ayar bu logo için ,diğer logoların için geliştirebilirsin)

2- Üst katmanları duplicate edip blending option ayarları ile oynamışsın.. Burada bir önerim kopyaladığın katmanlardan bir kaçına gaussian blur uygulayıp katmanları birbiri üzerinde bir nebze kaydırırsan çok daha güzel efektler ve parlak renk cümbüşleri oluşturabilirsin ki burada oluşturmak istediğin logoyada çok güzel gider . Burada üst katmanlardaki blend ayarları ile oluşturduğun efektler biraz keskin kalmışlar onları yumuşatman logoyu daha iyi göseterebilir.

3- Yazının altında kalan gölgeyi drop shadow ile oluşturmuşsundur diye yazıyorum bu seçeneği(eğer öyle yapmadıysan dikkate alma) bunun yerine yazının bir kopyasını al siyah renk ver blurlaştır opacity değerini azalt.. daha sonra wave efekti (ya da yakın bir efekt) ver daha güzel bir gölge oluşturabilirsin.(tabi bu çalışma için konuşuyorum)

bla bla bla bla uzar gider böyle (uykum geldi )

size kolay gelsin başarılar.
Offline emrahgerede at hotmail.com Sayfa başı
vedsu
Gönderim: 24.02.2005 20:21 İletiyi Alıntı Yap

Üye

sagolasın emin ol bunları deneyeceğim.
Offline vedsu at hotmail.com Sayfa başı

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar