SePortal
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Arayüz Yapımı-1
Flash Alpha Efekti
Flash ile Kapanır ve Taşınır Menü Hazırlamak
Fireworks Renkler ve Desenler
Sigara Yapımı
Web Tasarımı - Faydalı Araçlar
Parlak Buton Yapımı
Kendi Gülümsemenizi Yaratın
Zincir Yapımı
PSP - Boru Yapımı

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 93 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.891
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Sayfa: 2 1 2  (İlk okunmamış iletiye git) Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

photoshop'u öğrenmenin en kolay yolu nedir
has-ayna
Gönderim: 07.03.2005 21:31 İletiyi Alıntı Yap

Üye

bu programı öğrenmeye yeni başladım. bana önerebileceğiniz bir öğrenme metodu istiyorum. bana yardımcı olurmusunuz? lütfen yardım
Offline hamide.guner at mynet.com Sayfa başı
JoekeaN
Gönderim: 08.03.2005 11:34 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Photoshop biLmekLe Grafiker oLunmuyor

Aynı Zamanda Düşünce Lazım...

İngilizceniz Biraz İyi ise RAhatlıkla Ögrenebilirsiniz.
Offline joekean at hotmail.com Sayfa başı
anl
Gönderim: 08.03.2005 17:04 İletiyi Alıntı Yap

Üye

İhtiyaca göre doğru tercih edilmiş belirli eğitim kitaplarından, ilgili kurslardan ve internetteki çeitli kaynaklardan Photoshop'u pekala öğrenebilirsin. Ayrıca program üzerinde sürekli pratik yapmak da gerekir. Gazete ya da dergilerde gördüğün reklam veya logoları taklit etmeye çalışarak zamanla oldukça özgün ve çarpıcı tasarımlar, Profosyönelce düşünülmüş fotoğraf hileleri yapabilirsin. Söylendiği gibi İngilizcen varsa yabancı kaynaklı sitelerden de faydalanabilirsin.
Offline anilsine at mynet.com Sayfa başı
has-ayna
Gönderim: 08.03.2005 17:27 İletiyi Alıntı Yap

Üye

teşekkürler ama ben tatmin olmadım
daha somut cevaplar bekliyordum
mesela phtoshopu anlatan ve en çok online olunan forumları olan sitelerin linkini verirseniz sevinirim
yada kitabın ismini okuduysanız tavsiye edersiniz
yine de teşekkür ederim ilginize
Offline hamide.guner at mynet.com Sayfa başı
ilyada
Gönderim: 18.03.2005 20:52 İletiyi Alıntı Yap

Üye

joekean doğru söylüyo ama çok ukalaca oldu bence.
arkadaşım cddata'nın konu anlatımlı cd'leri var çok yararlı olur albilirsen.
www.bilgisayardershanesi.com da sana yardımcı olabilir
kolay gelsin..................
Offline ilyada_odese at msn.com Sayfa başı
mihmandar
Gönderim: 25.03.2005 18:08 İletiyi Alıntı Yap

Üye

ilyada, benim sitemi eklemeyi unutmussun

internette malesef cok az Turkce kaynak bulacaksin Photoshop ogrenmek icin... ama ben bu acigi kendi kanimca kanaatimce kapatmaya calistim. benim siteme gidersen sana cok faydali olacagini sandigim bazi dersleri bulacaksin...

http://www.symbol.cx

kolay gelsin

--------------------
---------------------------------- http://store.symbol.cx stock illustrations - KADIKOY ----------------------------------
Offline selcuk at symbol.cx http://store.symbol.cx Sayfa başı
wilstrom
Gönderim: 24.05.2005 19:34 İletiyi Alıntı Yap

Üye

zaten en güzel sitedesin... başka yerde photoshopa bakma... denildiği gibi bir de gazetelere bakarsan bitti gitti
Offline wilstrom84 at hotmail.com Sayfa başı
benoben
Gönderim: 26.05.2005 14:04 İletiyi Alıntı Yap

Üye

sıfırdan başlıyorsan genel kullanımla ilgili bir çok türkçe kaynak bulacaksın araman yeterli.. google.com kullanabilirsin bunun için

tabi şu an yazıştığımız sitemizin derslerinide takip etmen faydalı olacaktır..
farklı efektlerin nasıl yapıldığını öğrenmek içinde www.good-tutorials.com adresini kullanırsan photoshop adına herşeyi öğrenmeye başlamış olursun...

ingilizce sitelerin gözünü korkutmasına izin verme çünkü çoğu resimli olarak anlatıyor.. biraz uğraşman yeter çözmek için..
Offline benoben at lycos.co.uk Sayfa başı
zafer utku
Gönderim: 14.06.2005 21:01 İletiyi Alıntı Yap

Üye

selam arkadaşım bende yeni başladığımda senin gibi görüşlere ihtiyazım vardı
ama anladımki görüşlerde çok önemli ama senin bunu istemen daha önemli
biraz kaba olacak kusura bakma ama photoshop'hu aç bildiğin bilmediğin neresi varsa kurtla sağdan gir soldan çık işte o zaman öğrenmen kolaylaşır ama kurdalamak maksadıyla ytapma öğrenmek maksadıla yap
girdiğin özelliklerin isimlerini kendi kafanda çağtışım yapaxcak isimler harfler kısa adlar yani lakaplar ver ....aslında bunun bir çok şekli var ama dediğim gib en önemlisi senin bunu geröekten istemen
şimdiden başarılar
Offline bir_yagmur_damlasi at hotmail.com Sayfa başı
Bilgen
Gönderim: 15.06.2005 21:30 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Bende iki site adersi vereyim. Bende yeni başladım ps ye ama bu iki site bana çok yardımcı oldu.. Şimdi sitem için çalışmalar dahi yapıyorum..

www.webdersleri.com

www.photoshop.sayfasi.com

inşallah yardımcı olur size..
Offline artemiza at mynet.com Sayfa başı
ayse
Gönderim: 15.07.2005 12:28 İletiyi Alıntı Yap

Üye

adobe photoshop cs kıtabını alabılırsen ıyı olur...kıtapta gercekten anlatım guzel,orneklerde anlasılır bence tam senlık...zaten bende ondan calısarak bazı seylerın farkına vardım....ıcınde demo cd si de var...kıtaptakı anlatımla cd dekıler aynı bu sekılde paralel olarak calıs...
kolay gelsin........
Offline aysem2907 at mynet.com Sayfa başı
ugur55
Gönderim: 26.07.2005 12:24 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Bence kafanda bir proje tasarlay1p onu yapmaya cal1smakt1r deneme yan1lma yöntemi cok basar1l1d1r.yani kendini vermektir uygulama yapmakt1r sormakt1r.
ama engüsel yontem izlemektir.
Offline ugur at fotoflassamsun.com Sayfa başı
alfakanal13
Gönderim: 09.08.2005 00:59 İletiyi Alıntı Yap

Üye

ugur55 tanitimin bana da uygun yani Learning by doing slm lar
Offline afacan943 at yahoo.de Sayfa başı
hosu
Gönderim: 09.08.2005 19:40 İletiyi Alıntı Yap

Üye

arkadaşşar photoshopta elma ne çözemedim
ilginize teşekkürler
Offline birdost-5 at hotmail.com Sayfa başı
ipek
Gönderim: 10.08.2005 03:06 İletiyi Alıntı Yap

Üye

photoshop öğrenmeye başladım nihayet ama bilmeyince sıkıcı...filtrelere alışmak zor olacak gibi neyse deneyerek öğreniriz kolay gelsin
Offline ipek_art at hotmail.com Sayfa başı
mac_line
Gönderim: 11.08.2005 11:19 İletiyi Alıntı Yap

Üye

gencler, photoshop öle ha diyince öğrenilmiyo malesef bunu zaman ve içinde bulundugunuz ortamdan ancak birisinin yardimiyle ogrenebilirsiniz yoksa isiniz zor..
Offline comics_75 at hotmail.com Sayfa başı
klon
Gönderim: 13.08.2005 12:47 İletiyi Alıntı Yap

Üye

doStum bnCe phoTosHop`u öĞrenMenin eN koLay yoLu kenDin uĞraSAraK kuRcaLayaRAk öĞrenMen yaNe aCıkcası bn boLe öĞrenDim h34r:
Offline hadi_canim at hotmail.com Sayfa başı
Eru
Gönderim: 13.09.2005 20:00 İletiyi Alıntı Yap

Üye

hacı bana adsl bi bağlansa bende bir sürü ders var zamanında aeystudio güncellenmeden önce bile bir sürü ders indirmiştim burdan sonra o dersleri takip ede ede şimdi eskisine bakarsak süper rsmler sonuçlar elde ediyodum ama photoshopun p sinin çizgisini filan bilmiyorum... anlatmak istediğim photoshop çok geniş kapsamlı bir program türkçe versiyon filan olursa en başta öğrenmen daha kolay olur.... kib bana istediğin şeyi sorup yazabilirsin astranot59@hotmail.com
Offline astranot59 at hotmail.com Sayfa başı
newsman
Gönderim: 30.09.2005 18:56 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Arkadaşlar bir süre önce pohotoshop CS8 aldım ama bir türlü kuramıyorum. Neden derseniz benden activation şifresi mi ne istiyormuş bu şifreyi nereden bulurum bana yardımcı olursanız sevinirim. İstediği şifreyi benim öğrendiğim kadarı ile kendin oluşturuyormuşsun bunu nasıl yapacağım lütfen acil yardıııııımmm.
Offline ozdemirugurlu7 at hotmail.com Sayfa başı
tcoalngsau
Gönderim: 14.11.2005 22:14 İletiyi Alıntı Yap

Üye

mrb arkadaşlar;
ben photoshopu üniversitede okurken bir fotograf stüdyosunda part-time işe başlayarak hani derler ya kabasını 2 ayda öğrendim.yaklaşık 2 yıl çalıştım.çok kapsamlı menüleri var ve öğrenirken bunları birbiri ile bağlantılı olarak kullanırsanız ancak sonuç alabilirsiniz..mesela ilk zamanlar bir daire ya da kare çizerdim ee buna ne yapcam derdim tıkanıp kalırdım..doğru şekil ile doğru fonksiyonlar ve efectler kullanılmalı bunuda bir insanın kendi kendine öğrenmesi çoğu zaman zor ötesidir..mesela öğrenirken çoğu zaman diyordum ki tek başıma 40 yıl uğraşsam bunun bu işe yaradığını yada böğle kullanılması gerektiğini bulamazdım ya da öğrenemezdim..kimsenin hevesini kırmak gibi bi niyetim yok ama demek istedigim eger bir yardım alırsanız zamandan 15-20 kat tasarruf edersiniz ve çook daha fazlasını öğrenirsiniz..bilgi paylaştıkça ufkunuzda genişler..

öğrenmek isteyenlere tavsiyem eger imkanınız varsa hiç çekinmeden gidin bir stüdyoya ben öğrenmek istiyorum diyin..gerekirse aylarca ücretsiz çalışın..çünki öğrendikten sonra çook ekmek yersiniz bu işten merak etmeyin..

tabi sadece hobi olsun diye öğrenenlere bişi diyemem.. bir flash programını örneklerden öğrenmek photoshopa göre daha kolaydır..çünkü yapılan işlemler belli ve anlayabilirsiniz..ama bunda biraz farklı.. tavsiyem ingilizce olanını öğrenin bir çok kitap ve site ingilizce olan versiyonlara göre menülerden bahsediyor ve insan şaşırıyor o zaman..

iyi bilen arkadaşlar daha iyi anlamışlardır,mesela photoshop anlatan kitaplara bakınca sadece araçlar tanıtılır,filtreler örneklendirilir,tüm özellikler anlatılır AMA dersinizki ya bunların anlattıkları çok temel..yani şeker var,un var helvayı yapmayı size bırakır bunuda yapmak zordur..

demek istedigim tecrübelerime dayanarak bu programı eğer bilen birinden öğrenirseniz çok daha iyi olur..photoshopu öğrenmekle kalmaz düşünmeyi ve yaratıcılığıda öğrenirsiniz..

saygılar..
Offline tcoalngsau at yahoo.com Sayfa başı

Sayfa: 2 1 2  Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar