SePortal
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Flash da Movie'e Ses Eklemek
Metal Plaka Yapımı
ImageReady ile Animasyonlu Banner
Web Tasarımı - Tablolar
PSP - Arayüz Yapımı
Micro Buton Yapımı
Araç Kutusu (Toolbox)
CSS ile Açılır Menu
CD Yapımı
Ürün Kutusu Yapımı

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 93 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.696
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

desinatör
Recep
Gönderim: 06.08.2005 23:58 İletiyi Alıntı Yap

Üye

ya arkadaşlar aranızda desinatörlük yapan varmı emprime üzerine
Offline suc67 at mynet.com Sayfa başı
jijikiz
Gönderim: 15.09.2005 19:48 İletiyi Alıntı Yap

Üye

slm ben güzel sanatlar fakültesi mezunuyum.geleneksel türk el sanatlarından mezunum!eğer derdin tasarımsa sana yardımcı olabilirim desen konusunda sen bana konuyu anlat ben sana bikaç tasarım yapıyım ve geri yollayim!
Offline jijikiz at hotmail.com Sayfa başı
GuZ
Gönderim: 22.09.2005 22:39 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Merhaba!...Emprime ve dokuma halı alanında deneyimli desinatörüm..konu nedir?
Offline sudan_topraga at yahoo.com Sayfa başı
cyclone
Gönderim: 08.10.2005 20:35 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Makine halısı... Ve Grafik konusunda yardımcı olmayaca çalışırım..
Offline cyclone_ru at yahoo.com Sayfa başı
Recep
Gönderim: 14.10.2005 22:16 İletiyi Alıntı Yap

Üye

ilgileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar ya ben empirme üzerine sorucaktım şimdi şöle anlatayım ben grafikerlik kursuna gidiyorum ama gittiğim kurs matbaa üzerine anlatıyor dersleri ama benim istediğim emprimeydi neyse şimdi freehand-photoshop-corelDraw kullanmasını biliyorum size sorum şu olucak mesela benden üç renkli bir desen verdiler bana bunu çiz ve yazıcıdan yada o şeffaf bişeyin üstüne siyah desen basılıo ya ondan çıkar dediler nası yapıcam bütün bunları nerde çizicem travmları nasıl yapıcam vs.vs nasıl olucak lütfen yardım edin çok istiyorum ben bu meslaği öğrenmeyi yada istanbul içinde olanınız varsa yanına çırak olarak gelebilirmiyim lütfen yardım
Offline suc67 at mynet.com Sayfa başı
GuZ
Gönderim: 27.10.2005 13:57 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Merhaba.sordugunuz soru-lar cok geniş kapsamlı. Bu durumda gercekten geniş bir zaman ve özen gerekiyor bunları öğrenmeniz için.Ama cok zor değil .Çünkü önemli olan teknik olarak sahip oldugunuz program bilgileri.Ben bir grafiker olarak başladım ve iki yıla yakındır desinatör ve grafikerim. Yani matbaaya yönelik öğreniyor olmanız canınızı sıkmasın.bu sizin için bir artı.maalesef bizzat yardımcı olamam ancak tavsiyede bulunabilirim..yetiştirilmek üzere yazan bir ilan görürseniz hiç kaçırmayın.zaten program bilginiz var ama grafikerlik de olsa desinatörlük de olsa giriştiğiniz işte deneyim hep gerekecek.ve başladıgınız işde muhtemelen düşük bir maaşla dirsek çürüterek işi öğreneceksiniz.kaldı ki en sağlam yolu da bu derim...
yine de kısa birer bilgi olarak.tramlı desenleri photoshopta ve film çıkışına göndermeden hemen önce/son aşama olarak tram değeri vererek gönderebilir veya özgün bir tyasarım sözkonusuysa brushlar yardımıyla efectler ve en son da yine cıkış degerlerindeki halftone değeriyle verebilirsiniz.
freehandde daha ziyade keskin hatları olan net (lab )desenleri çalışmanızı öneririm.Corel için de durum aynı.gerekirse programlar arası paslayarak da desen tamamlanabilir.daha zahmetli ama temiz bir yol.

Kolay gelsin
sorularınız olursa yine de yardımcı olmaya calışırım
Offline sudan_topraga at yahoo.com Sayfa başı
derya
Gönderim: 17.04.2007 16:55 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Merhaba..
Aslında arkadaş size görmeden verilebilecek tüm bilgileri vermiş ben dört yıldır desinatörüm.
Bu işi yapmadan sahip olmanız gereken en önemli şey sabırdır, heleki bu emprime üzerine ise gereginden çok çok daha fazla ögrenmelisiniz.
photoshop-CrellDraw-AdobeIiistrator teknik bilgiler için yardımcı olmaya çalışırım..
Bol şans.
Offline derya_tasari at mynet.com Sayfa başı
sehirlim84
Gönderim: 08.05.2007 21:03 İletiyi Alıntı Yap

Üye

ben tarihe baktımda baya gec kalmışım galiba 2005 tarihli yazılarınız :Ç(
Offline sehirlim84 at hotmail.com Sayfa başı

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar