SePortal
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Arayüzler
Web Tasarımı - Faydalı Araçlar
Kablo Yapımı
Web Tasarımı - Formlar
Flash da Movie'e Ses Eklemek
Fireworks Geri Almak
ImageReady - Optimize Penceresi
Photoshop Plug-ins
Flash Actions Script Örnekleri
Efektler

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 93 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.697
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

corelmi freehandmı
bodac
Gönderim: 08.08.2005 19:06 İletiyi Alıntı Yap

Üye

benim anlamadığım şey neden matbacılar ve reklamcılar neden coreldraw kullanmıyorlar ben freehandle hiç tanışmadım ama coreldraw freehand ortak bir yönü varmı freehandti araştırmaya çalışıyorum coreldraw tırnağı olamaz gibi geliyor
Offline bodac at hotmail.com Sayfa başı
yavuzosman
Gönderim: 12.08.2005 17:12 İletiyi Alıntı Yap

Üye

selamlar,
Corel mi? freehand mi? diye karşılaştırma yapmak ne kadar doğru bilemiyorum ama Corel'in düne kadar yaptıklarına Freehand ancak version 11'de ulaşabildi. Neden sektörümüzde çoğunluk FreeHand kullanıyor diyorsan, kalay bir arayüzü ve çabuk öğrenilmesi açısından derim. Ayrıca bilgisayar satıcılarının pazara neyi duyurup neyi duyurmadıkları ile ilişkilidir.
Ek olarak son söz şunu söylemek istiyorum, Corel düzgün olarak PC üzerinde çalışmakta, Macintosh üzerinde birçok sorunları var ve baskı sektöründe ağırlıkta Macintosh kullanılmaktadır.
saygılar
Offline osman at epsilonreklam.com http://www.epsilonreklam.com/sayfalar/birebir/bir_teknik.html 533924 Sayfa başı
sehzade53
Gönderim: 07.10.2005 21:31 İletiyi Alıntı Yap

Üye

coreldraw karmaşık ara yüzü ve kullanım zorluğu ile ağur ve hantal çalışan programı kullananı da hantallaştıran ama efekt olarak otomatik birçok efekti var ama freehand kullanım ve progrtama hakimeyeti sağlamak ta corelden çok çok önde bi de arkadaşın sölediği gibi mac ve pc ayrımı var genel de pc de çalışanlar corel mac de çalışanlar ise freehand'i tercih ediyor. valla frehand kullanmayan bizden değildir.
Offline sehzade53 at hotmail.com Sayfa başı
sanalcadi
Gönderim: 14.10.2005 02:53 İletiyi Alıntı Yap

Üye

ben pc kullanmama rağmen tercihim freehandden yana çok daha hızlı geliyor bana kısayolları ve iç mnülerin alaşılır olması bakımından
Offline scadi at mynet.com Sayfa başı
_mat yapım
Gönderim: 18.02.2006 01:21 İletiyi Alıntı Yap
Ziyaretçi

tabii ki freehand. corel'de dekupe ettiğin yada bi alana gömdüğün resimleri 180 derece veya 90 derece cevirdiğiniz zaman filmde yanlış bozuk çıkma ihtimali var. o yüzden freehand'i tercih ediyorum Quarkcılarada uyuz oluyom
  Sayfa başı
omerweb
Gönderim: 13.06.2006 13:40 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Alıntı:
[quote author=mat yapım link=topic=393.msg1617#msg1617 date=1140218471]
tabii ki freehand. corel'de dekupe ettiğin yada bi alana gömdüğün resimleri 180 derece veya 90 derece cevirdiğiniz zaman filmde yanlış bozuk çıkma ihtimali var. o yüzden freehand'i tercih ediyorum Quarkcılarada uyuz oluyom
))
Offline omer_ba2003 at yahoo.com Sayfa başı
McMaren
Gönderim: 10.07.2006 01:12 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Corel veya Freehand! Bence mantık işi hangi programı daha seri ve daha kolay kullanabiliyorsanız bence onu kullanmakta fayda var.
Ama ben Corel kullanısı olarak şunu söyleyim film çıkışı alırken Freehand de almanızdır. Kim ne derse desin Corel in film çıkışıyla Freehand in film çıkışında fark var. Aynı döküman dahi olsa Freehand de film çıkışı almak kaliteyi oldukça artıracaktır. ( Tabi Baskı yapan yer siyahını iyice yedirip size fark yok desede)

Konu tartışılır. Ben yaşadığım için söylüyorum.
Offline mcmaren2005 at hotmail.com Sayfa başı
ahuzumcu
Gönderim: 25.07.2006 14:38 İletiyi Alıntı Yap

Üye

benim FreeHand de en sevdiğim özellik ardı ardına çalıştığın sayfaları bir arada görebilmek. Belki daha önceleri Mac kullanıyor ve FreeHand da çizim ve tasarım yapıyordum. Şimdi PC de çalışıyorum ama yine FreeHand kullanıyorum. Corel e bir türlü alışamadım. İnsan yaptığı değişik boyuttaki işleri bir anda görmek istiyor.
Offline ahuzumcu at hotmail.com Sayfa başı

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar