aeyStudio.com
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Flash Actions Script Örnekleri
Efektler
Paint Shop Pro Araç Kutusu (Toolbox)
Flash ile E-mail Formu Hazırlamak
PSP - Boru Yapımı
Flash Timeline (Animasyon Paleti) - Library
Web Tasarımı - Formlar
ImageReady ile Navigation Bar
CuteFTP
Püf Noktaları

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 92 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.903
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Çözünürlük
bikesu
Gönderim: 21.09.2005 14:14 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Arkadaşlar benim bir sıkıntım ki bi türlü çözümünü anlayabileceğim şekilde bulamadım. Photoshopta bazı logolar tasarlıyorum, ancak bunlar yapmaya başlamadan önce resolution ayarını 72 mi yoksa 300 mü yapmalıyım karar veremiyorum, hangisi doğru olur? Bu birinci sorum.
İkinci sorum çalışmalarımı neredeyse her zaman PSD olarak kaydediyorum çünkü böyle olunca corel de kullanırken back round problemim olmuyor.Ama filme giderken mecburen Bitmap yapmam gerekiyor bu kez de çözünürlüğü bozuluyor off ya ne yapmalıyım bi yardımcı olurmusunuz?
Offline bikesutr at hotmail.com Sayfa başı
macist
Gönderim: 23.09.2005 13:25 İletiyi Alıntı Yap

Üye

1 sorunun cevabı: İlk olarak tasarım aşamasında çalıştığın tüm belgeleri 72 dpi kullanarak yapmanı tavsiye ederim çünkü bilgisayarlar 300 dpi çalışmalarda belli bir hız kaybına uğruyorlar.Fakat baskıya giderken en az 300 dpi olmak zorunda

2. sorunun cevabı: tiff formatta yolla
Offline mericsipahi at hotmail.com Sayfa başı
limak
Gönderim: 20.12.2005 11:50 İletiyi Alıntı Yap

Üye

arkadaşlar internetten alınan fotoğrafları photoshop ta pixelini yükseltterek matbaa baskısına verdiğimizde resim bulanık çıkıyor. Chip Dergisinde Pixel değeri düşük olan resimlerin pixelini kayıpsız yükselten bir programın ismini duymuştum. Fakat adını şu anda hatırlayamıyorum. Bu programın adını bilen varmı. yada yukarda bahsettiğim sorunu gidermenin başka yolunu bilen varmı. yardımcı olursanız sevinirim. selamlar.
Offline kamil1234 at hotmail.com Sayfa başı
letonyali
Gönderim: 22.12.2005 17:37 İletiyi Alıntı Yap

Üye

kesinlikle çözünürlüğü düşük olan bir resmin çözünürlüğü tekrar kazandırılamaz. mantık olarak da zıttır zaten. deneyebilirsin. örneğin photoshopta 300 dpi olan bir resmi 30 dpi yap ve daha sonra 300 dpi ya yükselt mümkün değil böyle bir program da bence yok.
Offline letoonian at hotmail.com Sayfa başı
Mnakkas
Gönderim: 15.02.2006 12:48 İletiyi Alıntı Yap

Üye

1. SORUNUN CEVABI: Kesinlikle baskıda kullanacağın tüm çalışmalar 300 pixel/inch (120 pixel/cm) olması gerek.
2. SORUNUN CEVABI: Psd olarak kaydetmen mantıklı. Corel de tekrar bitmap yapmana gerek yok. (Tapiki photoshopta layer li çalışmalarını birleştirmen lazım. tek bir layer olarak görmesi lazım.) Eğer bitmap yapacaksan ordada 300 dpi olsun. Görüntü olarak bozuk gibi görünür ama baskıda düzgün çıkar...
Offline mustafanakkas at gmail.com Sayfa başı
berkdemirkurt
Gönderim: 23.02.2006 14:19 İletiyi Alıntı Yap

Üye

her çalışmanı kesinlikle 300 dpi ile yap.. boyut büyüdükçe ki araç giydirme - afiş vbb. büyük çalışmalardan bahsediyorum o zaman orantılı olarak cm olarak büyütüp dpi olarak küçültürüz.

örneğin: diyelimki bir afiş yapıyoruz ve boyutu özgün olsun sallayalım : 2 m x 3 m bu çalışmayı 300 dpi yapamazsın. zor. onun yerine 150 dpi göndermen daha mantıklıdır.
Offline berkdemirkurt at hotmail.com http://www.berkdemirkurt.com 201 Sayfa başı

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar