aeyStudio.com
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Dişli-Çark Yapımı
Flash ile Açılır Menü ve Web Butonları Yapımı
Fireworks Genel Tanıtımı
FreeHand Genel Bilgi
Paint Shop Pro Araç Kutusu (Toolbox)
Metal Plaka Yapımı
CSS - Genel Bilgi
Flash da Sayfa Yükleme - Preloading
3 D Küb Yapımı
Web'de Yayınlama (Hosting)

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 92 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.903
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

eps formatında transparan yapılabiliyormu?
pur
Gönderim: 22.10.2005 12:08 İletiyi Alıntı Yap

Üye

arkadaşlar ben çalışmalarımı genelde freehand ve ps üzerinden yapıyorum. ama ps ta transparan tiff kaydettiğim dosya freehand import ettiğim zaman kusursuz ca oraya transparan şekilde geliyor fakat yazıcıya gönderdiğim veya distiller ile pdf yaptığım zaman transparan kısmın, altında kalan kısım background renginin tints dediğimiz tonlarına dönüşüyor. matbayla şu ana kadar bir işim olmadı ama olurda böyle bir şeyde ileride karşılaşırsam nasıl bir yol izlemeliyim.
dosyayı alpha kanalı olarak seçip direct olarak tiff olarak kaydettiğim zamanda transparan olarak alıyorum. ama yine sonuç değişmiyor.
buna sadece bir yolla çözüm üretebildim oda resmimi ps de paths ettikten sonra üzerine çift çıklayıp path 1 olarak kaydedip cliping path yapıp 0,2 değeri verdikten sonra export ediyorum path imi freehand e vektörel olarak alıp resmi oraya import edip paste inside ile resmi içine gömüyorum.

eps formatında transparan olan dosyalarda bu sorun olmuyormuş, ben tüm kombinikasyonları denedim ama olmadı eps formatında transparan dosya kaydetme münkümkü münkünse bu konuda ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hangi clicklerin işaretlenip işaretlenmiyeceğinide yazarsanız sevinirim. dediklerimi pc ve mac ortamında freehand 9 ve MX üzerinde defalarca deneedim...
Offline xpur at yahoo.com Sayfa başı

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar