aeyStudio.com
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Fireworks Şekillere Yazıları Dolamak
Flash ile E-mail Formu Hazırlamak
Pixel Desenler (Pixel Patterns)
Şablonlar
ImageReady ile Arayüze Link Verme
Paslı Zemin Yapımı
Parlak Buton Yapımı
Sigara Yapımı
Flash Movie'e, Başka Bir Movie Ekleme
Krom Yazı Yapımı

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 93 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.903
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

past inside?
ekubo
Gönderim: 16.09.2002 06:38 İletiyi Alıntı Yap

Üye

selam,
freehanddeki past inside, image links(resmi nerden import ettigim) illustratorda nerdeler acaba? path noktalarini (anchor) freehandde inspectordaki gibi kontrol eden (mesela automatic nokta haline gelir) bir alt menu var midir?
bir de gradienti freehand 10da bir egri boyunca verdiginizde bu gecis o alanin egrisi boyunca yurur... bu illustrator 10da da var mi?

ve bir de stylesla boyadigim bisey, sayet transparan ise swf export ettigimde transparan gidemiyor mu? bir kere denedim de yapamadim..

tesekkurler
Offline ekubo at moe3.com http://www.illustrasyon.com Sayfa başı
mrefleks
Gönderim: 16.09.2002 19:25 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Sanırım illustrator 10'dan bahsediyorsun.
Past inside olayını make mask ile, anchor olayını kontrol olayı ctrl alt ve shipt tuşlarının talep edilen isteğe göre bileşimlerinden yapabilirsin. Gradient olayında ise boyanan bir alan hem gradient hemde transparan ne demek anlamadım. Degrade atılan bir içerikte renk geçişleri vardır ve transparan olamaz. Eğer sorduğun belli bir renk demetinden transparanat doğru ise bunu normal şekilde export edersen olur. Ayrıca bunu freehand'de yapıyorsan illustrator'da işin ne. Üstelik bu iş için photoshop daha idealken vektörel bir programa neden ihtiyacın var.
Offline msguven at mynet.com http://www.hackbul.com Sayfa başı
ekubo
Gönderim: 17.09.2002 15:34 İletiyi Alıntı Yap

Üye

freehand biliyorum ama illustrator 10 kullanmak zorundayim onun icin farklarini kavramaya calisiyorum.. bir de vektorel istememin sebebi, flasha gondermek istedigimde daha rahat olsun ve az yer kaplasin diye... acaba yanlis mi dusunuyorum?
mrefleks
Gönderim: 21.09.2002 11:33 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Zorunluluğunun sebebini anlamış değilim ancak en büyük farkı (bence) çalışmadaki rahatlığı ve komplikelikten uzak olması. Freehand'de birçok menü, toolbar ve pencereler var. Bu kullanıcıyı pence uzaklaştırmak için iyi bir neden. (Eğer profesyonce kullanmak istiyorsan rahat bir çalışma alanı ve hedefe direk ulaşım istersin) Illustrator'da herşey daha azdır. Yani kulağını tersden göstermene gerek kalmaz. Freehand'in yaptığı her şeyi (hemen hemen) ve fazlasınıda yapar. Üstelik daha kolay yoldan. Yok ben zoru severim karışık,kuruşuk menülerden hoşlanırım üstelik daha yavaş da çalışması hoşuma gider derseniz, o sizin bileceğiniz bir iş. Flash'ı pek kullanmam ama Vektörel istemenizin sebebi doğrudur. (Kullanmam çünkü Türkiye için web sayfalarının Flash'da hazırlanması için bence bir kaç yıl daha geçmesi lazım. Dış ülkelerdeki insanların net hızları bizden çok üst seviyelerde olduğu için onlar rahatlıkla kullanabiliyorlar. Hatta adamlar arayüzü değil sitenin tamamını flash'da hazırlıyor, bizim sitelerden kimin arayüzünün gelmesini (flashda) kim bekliyor ki. Hele bunca dial-up'cı varken)
Sagılarımla
Offline msguven at mynet.com http://www.hackbul.com Sayfa başı
ekubo
Gönderim: 21.09.2002 11:56 İletiyi Alıntı Yap

Üye

illustrator konusunda cok hakli oldugunu dusunuyorum hatta kullandikca anlar oldum.. freehandde olmayan ve yillardir olmasini bekledigim, her updatede ve yeni versionda dortgozle aradigim bircok ozellik illustratorda hep varmis zaten. turkiyede neden freehand kullanildigini anlamis degilim.
bu kadar aptal ve kisir bir program

belki zamaninda uygulanan pazar politikasiydi.. 'zorunda olmam' dememin anlami, bilmedigim bir programda ustelik ingilizce olmayan bir versionda calisacak olmam.. bu beni biraz korkutmustu da. ama sizin derslerle calistim ve gercekten de co faydasini gordum. elinize saglik. flasha gelince, bence de turkiye icin daha vakit var ama disarda (ilerde turkiyede de bu demek oluyor) isler flahla donecek gibi gorunuyor. ote yandan bir ay once vapurda kulak misafiri oldugum "...64 mb. ram.i var.. bu bilgisayari yabana atma, daha cok is yapar..." lafinin gectigi muhabbeti dusundukce daha da cok zaman gecmesi gerektigini dusunuyorum hala..
selam ve sevgilerimle.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar