SePortal
Üye
Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sonraki ziyaretimde beni otomatik kaydet!

Şifremi unuttum?
Dönüşümlü 10 Ders
Fireworks Pop-up Menü Yapımı
Ürün Kutusu Yapımı
Püf Noktaları
Yazı Aracı
PSP - 3D Bar Yapımı
3 D Küb Yapımı
Flash da Buton Yapımı
PSP - Rollover Image Yapımı
PSP - PICTURE TUBE NEDİR?
Dişli-Çark Yapımı

Site Bilgileri
Sitede 27 kategoride, toplam 93 ders,
Toplam 85 indirilebilir dosya, 63.832 kez indirilme,
Sitedeki derslere uyumlu 8 kategoride, toplam 52 link,
Forumlarda 697 konu, 1.406 ileti bulunmaktadır.
Sitede toplam 13.301 kayıtlı üyemiz var. En yeni üyemiz: asz

Şimdiye kadarki en yüksek aktif ziyaretçi sayısı: 311 - Tarih: 21.07.2016 19:15

Toplam ziyaret: 1.934.903
Bugünkü ziyaret: 0

Aktif Kullanıcılar: 1
Şu anda 0 kayıtlı kullanıcı (arasında 0 tanesi gizli) ve 1 ziyaretçi online.

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

EPS ve Wrap
aesob
Gönderim: 20.09.2002 09:39 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Merhaba;
Adobe İllistrator hakkında geniş ve kapsamlı bir türkçe site bulmak mümkün değil o yüzden takıldığımız noktalarda yardım alamıyoruz. ben illistrator programını çok beğendim ama bazı noktalarda takılıyorum. gazete sayfa mizampajı yapıyorum. bana yardımcı olursanız sevinirim.
1- hazırladığım renkli sayfayı (CMYK) bir türlü EPS yapamıyorum. Bu arada illistrator 10 ve PC kullanıyorum. Renk ayrımcısı ise MAC ve Freehand kullanıyor. Nasıl EPS yapabilirim?
2- İllistratore bir fotoğraf alıyorum. ve fotoğrafın etrafından text imi akıtmak istiyorum. yani wrap yapamıyorum.
Ne olur bana yardımcı olurmusunuz.
3 - Bir de Adobe İllistrator hakkında bilgi alabileceğim örneklerle anlatılan bir türkçe site varmı?
Offline cdemirsal at aesob.org.tr http://www.aesob.org.tr Sayfa başı
mrefleks
Gönderim: 21.09.2002 11:40 İletiyi Alıntı Yap

Üye

Öncelikle eleştirilerimi hoş görün.
Gazete misampajı gibi profesyonel bir işi yapan birinin, illustrator'da (-ki program bence hiç önemli değildir, hangisi olursa olsun hepsinde de mantık ve hatta yerler bile aynıdır. Illustrator 20 de bile export'un yerinin değişeceğini hatta tuşlarının bile değişeceğini sanmıyorum) nasıl oluyorda export'un yapılışını bilmez anlamış değilim. Üstelik renkli sayfa demek zaten CMYK demektir ve hangi bilgisayar yada işletim sisteminde çalışıldığının hiçbir önemi yoktur.
Çalıştığın repronun Freehand'den çıkış alabliyor olması ise çok aptalca. Bende bir çok repro ile çalışıyorum ama onlara hangi programda göndereyim diye hiç sormam. Ben bir müşteriyim ve onlar bana uymak zorunda, ben onlara değil.
Sorunun cevabına gelince eps kaydedersen çalıştığın repro istediği programda açar ve basar. Save as, yada export diyecek olursanız rahatlıkla eps kaydedebilirsiniz.

Saygılarımla
Offline msguven at mynet.com http://www.hackbul.com Sayfa başı

Bu konuyu cevapla Yeni konuyu başlat

Google

Editörlerimiz | Link Bannerlarımız | Reklam | Site Amacı | Sık Sorulan Sorular | Yasal Uyarı & Kullanım Şartları
Sizden Gelenler | Site Haritası | Dosyalar